جراحی بینی در مردان

جراحی بینی در مردان

جراحی بینی در مردان : عمل بینی از انواع جراحی های زیبایی می باشد که امروزه نه تنها در میان خانم ها که در میان آقایان نیز متقاضیان بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است.

بینی به دلیل اینکه در مرکز صورت قرار گرفته و برجسته می باشد، تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد.

در صورتی که بینی دارای ایرادات ظاهری بوده و با سایر اجزای صورت در تناسب نباشد، زیبایی چهره را تحت تاثیر داده و موجب کاهش اعتماد به نفس افراد خواهد شد.

از جمله ایرادات ظاهری موجود در بینی می توان به:

 • بیش از اندازه بزرگ بودن یبنی
 • بزرگ بودن نوک بینی
 • افتاده بودن نوک بینی
 • داشتن قوز بر روی بینی
 • متقارن نبودن سوراخ های بینی

و غیره اشاره نمود.

 

جراحی بینی در مردان

 

نتیجه جراحی بینی در مردان

بینی ها را با توجه به نوع آن ها که گوشتی است یا استخوانی و سلیقه خود بیمار می توان به دو فرم فانتزی و طبیعی جراحی کرد.

 • بینی طبیعی : این نوع از بینی ها دارای هیچ قوسی نیستند و میزان زاویه بین لب بالا و نوک بینی در بینی های طبیعی 90 درجه می باشد.
 • بینی فانتزی : در این نوع از بینی ها قوس ایجاد می شود و میزان زاویه ایجاد شده در بین لب بالا و نوک بینی در بینی های فانتزی 105 درجه می باشد.

بینی های استخوانی را می توان به هر دو فرم فانتزی و طبیعی جراحی نمود، درحالیکه بینی های گوشتی دارای محدودیت در فرم بعد از عمل بینی هستند و آن ها را تنها می توان به فرم طبیعی جراحی کرد.

 

 

معیار های زیبایی بینی در آقایان

صورت آقایان استخوانی تر از خانم ها بوده و اجزای صورت آن ها درشت و ضمخت است و  به همین دلیل فرم طبیعی ، فرم بینی مناسب مردان می باشد.

دلیل دیگر پرطرفدار بودن جراحی بینی طبیعی در میان آقایان این است که اکثر آقایان تمایل دارند نتیجه جراحی بینی در آن ها مشخص نباشد.

عوارض عمل بینی در مردان

در صورتی که یک جراح بینی خوب و مجرب را برای عمل کردن بینی خود در نظر بگیرید، عوارض خاصی جز بروز مقداری تورم، کبودی و التهاب در آن ایجاد نخواهد شد.

ولی در برخی از موارد ممکن است جراح بینی ، در بینی آقایان قوس زیادی ایجاد کرده و آن را بیش از اندازه کوچک کرده باشد که مناسب چهره آن ها نبوده و مورد رضایت آن ها قرار نگیرد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی مردان

رعایت دقیق نکات و دستورالعمل هایی که در ادامه آورده شده است موجب می شود تا روند بهبودی به سریع ترین و بهترین شکل برطرف شده و نتایج بسیار درخشانی از این جراحی زیبایی نه تنها برای آقایان بلکه برای خانم ها نیز حاصل شود. با توجه به میزان اهمیت زیاد این نکات مراقبتی در ذیل به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره شده است.

 • از خوردن و آشامیدن که در ساعات ابتدایی موجب بروز حالت تهوع در بیماران می شود به مدت 4 ساعت اجتناب کنید.
 • پس از گذشت 4 ساعت نیز هیچگونه ماده غذایی میل نکرده تنها کمی آب یا آبمیوه طبیعی و تازه میل نمایید.
 • به هیچ عنوان در روزهای ابتدایی غذاهای سفت و حاوی ادویه و نمک زیاد میل نکنید؛ ادویه و سدیم موجود در نمک تورم بینی را شدت بخشیده و خوردن غذاهای سفت و جویدنی نیز چون هضم شان به جویدن زیاد نیاز دارد موجب تحت تاثیر قرار گرفتن موقعیت جدید بینی و تشدید تورم موجود در آن می شود.

 

 

دیگر مراقبت های بعد از جراحی بینی عبارتنداز:

 • به منظور جلوگیری از بروز یبوست و لخته شدن خون در پاها بیشتر از 24 ساعت را به استراحت مطلق اختصاص نداده و بعد از این مدت زمان به انجام فعالیت های شخصی خود بپردازید.
 • سر را به سمت پایین خم نکرده، فعالیت های پرفشار و ورزش های سنگین انجام ندهید.
 • استفاده از چسب بینی به مدت 2 هفته تاثیر زیادی بر هر چه بهتر فرم گیری بینی داشته، بعد از آن و به مدت 2 ماه نیز به شدت در ایجاد تسریع در روند فروکش کردن تورم بینی موثر است. لذا استفاده از چسب بینی را پشت گوش نیاندازید.
 • از دراز کشیدن و خوابیدن در موقعیت هایی که بینی را تحت فشار قرار می دهند خودداری کرده، به پشت خوابیده و حتماً زیر سرتان را با قرار دادن دو بالشت بلندتر از سطح بدن قرار دهید و غیره.

هزینه عمل بینی

هزینه جراحی بینی به عوامل بسیاری همچون نوع بینی بستگی دارد.

جراحی بینی استخوانی آسان تر و بی دردسر تر از جراحی بینی گوشتی بوده و به همین دلیل هزینه آن کمتر می باشد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram