جراحی بینی در اصفهان

جراحی بینی در اصفهان یکی از روش های زیبا سازی است که بیشتر افراد خواستار آن می باشند . ​با توجه اینکه بینی مرکز صورت قرار دارد و در زیبایی صورت نقش مهمی ایفا می کند ، به همین دلیل بهبود ظاهر بینی تاثیر بسیار مثبتی در زیبایی چهره افراد دارد . دکتر امین کلکو ، جراح بینی اصفهان با تکیه به دانش و تجربیات خود ، می تواند نتایج رضایتمندی را برای متقاضیان به ارمغان می آورد . عمل زیبایی بینی به منظور برطرف کردن ایرادات ظاهری دماغ و در عین حال حفظ عملکرد تنفسی بینی و ایجاد تناسب با دیگر اجزای صورت انجام می شود . مشاهده نمونه کارهای بهترین جراح بینی اصفهان می تواند مهم ترین مدرک برای اثبات مهارت وی باشد.

 

جراحی بینی-دکتر کلکو

 

نگاهی اجمالی به انجام جراحی بینی در اصفهان 

آیا موقع خندیدن پره های بینی شما نیز بزرگ می شود ؟ آیا موقع عکس گرفتن همیشه درخواست دارید که از یک سمت صورت شما عکس گرفته شود ؟ آیا قوز روی بینی شما نیز باعث شده که نتوانید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید ؟ اگر از این قبیل مشکلات دارید ، تبریک می گویم شما نیز در رده بهترین کاندیدای جراحی بینی در اصفهان قرار دارید .  به توصیه جراح بینی شما باید ابتدا اطلاعاتی در مورد هدف خود بدانید که بتوانید بهترین ذهنیت را از روند پیش رو داشته باشید .  جراحی زیبایی بینی می تواند بهترین و تنها ترین راهکار درمانی و زیبایی جهت بهبود ایرادات ظاهری و ساختاری باشد.

از همین رو با مراجعه به دکترعمل بینی می توانید ابتدا نوع دماغ خود را با مراجعه به پزشک بشناسید و متوجه این امر شوید که آیا بینی شما از نوع گوشتی است یا استخوانی ؟!  شاید بگوید دانستن این مورد چه کمکی به جراحی می کند ؟ اما باید بدانید که دانستن نوع آن می تواند تاثیر زیادی در نتیجه نهایی و حتی دوره ریکاوری شما بگذارد ؛  زیرا نوع پوست و بسیاری فاکتور دیگر بر فرم بینی جدید تاثیرگذار خواهد بود .  پس از اینکه شما تصمیم نهایی را در راستای تغییر دادن فرم بینی خود دریافت کرده اید ، می توانید در جلسه مشاوره ابتدایی با دکتر شرکت کنید و میزان تغییرات و همچنین انتظارات عقلانی خود را به پزشک جراحی زیبایی بینی بیان کنید.

رینوپلاستی در اصفهان چقدر طول می کشد ؟

هر بینی دارای آناتومی مختص به خود است و این تفاوت ها موجب می شود که نتیجه نهایی و به ویژه مدت زمان مورد نیاز برای انجام جراحی بینی برای هر مراجعه کننده با دیگری متغیر باشد . این بازه زمانی به طور معمول از یک الی سه ساعت می تواند متفاوت باشد ، شایان ذکر است که بازه زمانی برای این پروسیجر بسته به نوع پوست ، میزان ایرادات و به ویژه تکنیک جراحی می تواند کاهش و افزایش داشته باشد.

انواع جراحی بینی 

رینوپلاستی همانطور که می دانید به جهت اعمال تغییرات بر روی بینی صورت می گیرد . خواسته افراد مراجعه کننده به متخصص گوش و حلق و بینی به جهت انجام این روند با یکدیگر متفاوت است و این امر باعث شده که جراحی بینی انواع بسیاری داشته باشد . در ادامه برخی از انواع عمل کردن بینی را شرح داده ایم :

 • جراحی بینی شکسته : با بروز برخی اتفاقات و حوادث ممکن است که فرم بینی دستخوش تغییراتی شده و گاها بشکند . با انجام عمل بینی می توان این آسیب وارده را به طور کامل بهبود بخشید.
 • جراحی بینی باز : به طور کلی در رینوپلاستی برای دسترسی کامل به تمام آناتومی بینی ، می بایست جراح بینی با ایجاد یک برش به تمامی ساختار داخلی دسترسی داشته و موارد مد نظر را به طور درست و اصولی تغییر دهد.
 • جراحی ثانویه بینی : عمل ترمیمی برای آن دسته از عزیزانی به کار می رود که شاهد تغییر وضعیت آن شده اند. در برخی موارد دیگر ممکن است فرد دچار حادثه شده و به بینی آسیب وارد آمده باشد از همین رو می توان با جراحی کردن بینی این وضعیت را بهبود بخشید.
 • جراحی بینی بسته : برخی از متقاضیان جراحی بینی در اصفهان ، نیاز به انجام جراحی کامل و گسترده ای نداشته و با انجام تغییرات جزئی خواسته بیمار به واقعیت تبدیل می شود ، از همین رو دیگر نیازی به ایجاد برش نخواهد بود.
 • تیپ پلاستی : یکی دیگر از انواع رینوپلاستی به تیپ پلاستی مرتبط می باشد ؛ این نوع عمدتا بر روی نوک بینی متمرکز شده است و بر این قسمت تغییرات عمده اعمال خواهد شد.

به یاد داشته باشید که انجام هر یک از انواع عمل بینی بسته به صلاح دید پزشک و همچنین میزان انتظارات بیمار می باشد.

کاربرد جراحی بینی 

به طور کلی پزشک درانجام رینوپلاستی با دو هدف پروسیجر را به پایان می رساند :

جراحی بینی با هدف درمانی

در این نوع عمل فرم دماغ درظاهر خوب بوده و مشکلی ندارد ؛ اما بیمار دچار مشکلاتی در عملکرد بینی می باشد . البته در اغلب موارد مشکل در علکرد و فرم بینی به صورت همزمان است و اگر بیمار تمایل داشته باشد در حین درمان، فرم آن نیز تغییر می کند.

جراحی بینی با هدف زیبایی

جراحی زیبایی بینی به منظور اصلاح فرم دماغ انجام می شود . رفع قوز، بزرگ بودن و افتادگی نوک دماغ از بیشترین دلایل انجام این نوع عمل هستند.

با انجام دادن جراحی بینی می توان ایرادات زیرا بر طرف کرد :

 • سایز و شکل نهایی بینی
 • پهن بودن پره های بینی
 • برطرف کردن قوس بر روی دماغ

اهداف رینوپلاستی از دید بهترین دکتر عمل بینی در اصفهان :

پس از اینکه فرد تمامی افکار خود را جمع کرده و تصمیم نهایی را برای عملی ساختن خواسته خود در راستای تغییر فرم بینی می گیرد ، در نهایت بهترین پزشک ، جراحی بینی  را با اهداف زیر ارائه می کند که عبارتند از :

 • جمع کردن پره های بینی
 • برطرف شدن تمامی نواقص موجود در ظاهر دماغ
 • بهبود قوس و قوز روی دماغ
 • برطرف شدن حالت افتادگی نوک بینی
 • ایجاد تناسب بینی با دیگر اجزا صورت
 • هم اندازه شدن دماغ با اجزا چهره
 • تنظیم فاصله نوک بینی با لب بالایی

میزان اهمیت پوست در نتیجه عمل بینی در اصفهان :

زیبایی از دیرباز خواسته عامه مردم بوده و از این رو موجب شده است که افراد بیشتری خواهان جراحی بینی  باشند. برای داشتن نتیجه ای مناسب و بی نقص ابتدا باید دقت بسیار برای انتخاب بهترین دکترعمل بینی به خرج دهید .  با انتخاب بهترین جراح بینی می دانید که روند برای شما با کمترین عارضه و بهترین نتیجه سپری خواهد شد. علاوه بر آن نکات بسیاری می تواند بر نتیجه نهایی اثر بگذارد همانند نوع پوست فرد مراجعه کننده ، میزان ایرادات بینی و بسیاری موارد دیگر که هریک به نوع خود می تواند اثراتی را بر روند و نتیجه نهایی بگذارد.

پوست سطح بینی همانند دیگر نواحی بدن دارای خصیصه های منحصر به فردی می باشد که این خصلت ها می تواند بر نتیجه و همچنین مدت زمان بهبودی بیمار تاثیر بگذارد .  بینی هایی که دارای پوستی با ضخامت بالا باشند در مقایسه با بینی دارای پوست نازک طبیعتا روند بهبودی کند تری را سپری خواهند کرد و همچنین میزان تورم و کبودی بیشتری را در پی خواهد داشت . هرچه میزان و مقدار ضخامت پوست بینی بیشتر باشد ، شرایط رینوپلاستی با اختلال بیشتری مواجه خواهد شد .

 

جراحی بینی-دکتر کلکو

 

انواع بینی در نگاهی ساده

با توجه به دو عامل زیر جراحی بینی را به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می کنند :

 • میزان ضخامت استخوان بینی و استحکام آن  : اگر غضروف ها و استخوان های تشکیل دهنده ساختمان دماغ ضخامت زیادی داشته و مستحکم باشند ، استخوانی و در غیر اینصورت گوشتی هستند.
 • میزان ضخامت پوست بینی : اگر پوست دماغ ضخامت زیادی داشته باشد و بر روی آن غدد فعال چربی وجود داشته باشد گوشتی و در غیر اینصورت استخوانی است.

انواع جراحی بینی 

 • جراحی بینی طبیعی : عمل بینی به سبک طبیعی در کشور ما از درصد بالایی در دو جنس زن و مرد برخوردار است که با توجه به سلایق متفاوت افراد ، نتیجه های مختلفی در بر خواهد داشت . مزیت این عمل در حفظ ساختار طبیعی بینی فرد می باشد به طوری که توجه سایرین را به خود جلب نکند و هنگام رویارویی با اطرافیان ، متوجه عملی بودن دماغ شما نشوند.
 • جراحی بینی فانتزی : در این نوع عمل ، بینی بسیار کوچک با قوسی فراوان دارد به طوری که وقتی بیمار را از نیم رخ مشاهده می کنیم ، بین او دارای انحنای زیادی است. نوک بینی بالاتر از نوع طبیعی می باشد .

مراحل انجام جراحی بینی 

 • همانطور که گفته شد ، عمل بینی با دو هدف زیبایی یا درمانی به انجام می رسد . مراحل پروسیجر با هر هدفی یکسان بوده ؛ اما اصلاحات و تغییراتی که حین جراحی اعمال می شوند ، متفاوت خواهد بود.
 • قبل از شروع جراحی ، بیهوشی توسط متخصص بیهوشی انجام می شود . در این حالت بیمار به طور کامل به خواب می رود و در واقع هیچ دردی حس نمی کند . در برخی موارد نیز بی حسی موضعی به ناحیه جراحی تزریق می شود در این زمان نیز بیمار هیچ دردی را احساس نمی کند ولی آنچه در اطراف او رخ می دهد را متوجه می شود.
 • برش های موجود در رینوپلاستی بر اساس تکنیک انتخاب شده توسط پزشک نسبت به میزان پیچیدگی و تغییرات مورد نیازی که در ساختار بینی اعمال می شود انجام خواهد گرفت . بعد از ایجاد اصلاحات مورد نیاز، جراح با دقت اقدام به ایجاد بخیه هایی ظریف در ناحیه جراحی می کند و عمل را پایان می دهد . پس از آن گچی نازک را در جهت حفظ ساختار جدید بینی در روی آن قرار می دهد.
 • در بعضی موارد خاص پزشک از تامپون استفاده می کند . این کار به بخیه های ظریف داخل بینی کمک می کند تا جلوی خون ریزی را بگیرد و در واقع تامپون در جهت جلوگیری از فشار مستقیم به عروق خونی در غشای بینی استفاده می شود.

جراحی بینی پهن

یکی از مزیت های رینوپلاستی در واقع بهبود وضعیت بینی های پهن است که در این مورد معیارهای ارزیابی زیبایی عمدتا به پهن بودن بینی و عدم توجه بسیاری از دکتران به میزان برجستگی بر روی بینی بوده که باعث شده است برخی از عزیزان بعد از اتمام روند میزانی نارضایتی را بیان کنند.

برای از میان بردن این قبیل مشکلات در جراحی بهتر است که در انتخاب بهترین جراح بینی دقت بالایی را به خرج دهید. با انتخاب درست می توانید فرم نهایی بینی را مطابق با خواسته خود مشاهده کنید البته به شرطی که از عمل بینی توقعات عقلانی و اصولی داشته باشید . در کنار انتخاب بهترین دکتر جراحی بینی پهن می توانید میزان عارضه های بعد از عمل را به حداقل برسانید.

تفاوت جراحی بینی برای آقایان و خانم ها

راینوپلاستی از عمل های زیبایی به شمار می رود که بسیاری از اقشار جامعه متقاضی انجام آن خواهد بود . از همین رو بایستی دکتر خوب عمل بینی بایستی قادر باشد ابتدا زیباشناسی فوق العاده ای داشته باشد و در کنار علم پزشکی بتواند بهترین مشاور برای زیباجویان خویش باشد.

با اینکار می تواند به فرد مراجعه کننده به خوبی بیان کند که این مدل انتخابی بر چه اساسی برای او مناسب نبوده و بهتر است که از مدلی بهتر استفاده کند . بانوان به دلیل ظرافت صورت و زیبایی که دارند عمدتا تمامی مدل های جراحی بینی  را می توانند انجام دهند اما آقایان به دلیل داشتن صورتی استخوانی و مردانه از انتخاب مدل های فانتزی و نیمه فانتزی بهتر است که دوری کنند که بعد از مشاهده نتیجه بدست امده شاهد چهره ای مصنوعی و غیرنرمال نباشند.

به یاد داشته باشید که برای دریافت زیبایی بیشتر در چهره ، افراد متقاضی جراحی بینی باید توقعات عقلانی را نسبت به پروسیجر و با در نظر گرفتن دیگر اجزا صورت در نظر داشته باشند.

روش های انجام جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش جراحي بیني باز و بسته انجام می گیرد.

 • عمل بینی با استفاده از تکنیک بسته

این روش برعکس تکنیک باز احتیاجی به ایجاد برش در زیر ستون بینی و مابین هر دو حفره نخواهد داشت . برش ایجاد شده در تکنیک بسته درون بینی خواهد بود . اصولا از این تکنیک برای ایجاد تغییرات جزئی مورد استفاده قرار می گیرد . استفاده از تکنیک باز به جراح بینی دسترس بیشتری می دهد که بتواند جزئیات دقیقی را تغییر دهد . هر دو روش بسته به شرایط بیمار و صلاح دید دکتر برای فرد مراجعه کننده انتخاب می شود.

 • تکنیک باز

 1. برای انجام جراحی زیبایی بینی به روش باز، به منظور دسترسی به ساختار و استخوان دماغ برش هایی روی کلوملا ایجاد خواهد شد.
 2. جراحی زیبایی بینی با تکنیک باز اولویت بیشتر جراحان می باشد و به طور کلی جراح دماغ روشی را انتخاب می نماید که دید و تسلطش روی ساختار کلی آن به خصوص نوک آن بیشتر و قدرت مانور بیشتری نیز داشته باشد.
 3. بعد از بیهوشی برش 4 الی 5 میلی متری روی کلوملا ایجاد خواهد شد و پوست از ساختمان دماغ جدا خواهد شد.
 4. نکته قابل ذکر این است که روشی که انتخاب می شود طبق نظر پزشک و با توجه به میزان ایراد و انتظار فرد از عمل بستگی خواهد داشت.
 5. پزشک بعد از معاینه و شنیدن انتظار فرد از عمل روش مناسب را برای رسیدن به نتایج مطلوب انتخاب خواهد نمود.

بررسی گزینه های بیهوشی در جراحی بینی

در صورتی که یکی از دلایل شما از انجام ندادن رینوپلاستی  ، ترس از دارو بیهوشی می باشد ، ما در این بخش قصد داریم این چالش را برای همیشه از ذهن شما پاک کنیم . در تعریفی ساده باید اظهار کنیم که پزشک بیمار را با دو روش و از طریق بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی برای جراحی آماده می سازد . همچنین در نظر داشته باشید که هر کدام از این روش ها مزایای مربوط به خود را داشته و بر اساس شرایط فعلی بیماران تعیین خواهند شد .

بی حسی موضعی : از آنجایی که در روش بی حسی موضعی بیمار هوشیار بوده و کل فرایند جراحی را مشاهده می کند ، شاید از خود بپرسید که این روش هیچ مزیتی ندارد و تنها بر وحشت بیمار می افزاید ؛ اما اینطور نیست زیرا بی حسی موضعی برای بیمارانی تجویز می شود که نسبت به دارو بیهوشی حساسیت نشان داده و یا به دلیل بیماری زمینه ای از دست دادن هوشیاری کامل برای آن ها ضرر دارد . فرایند انجام آن نیز بسیار آسان بوده و پزشک با بی حس کردن بینی ، پروسیجر را آغاز می کند و حتی ممکن است برای ایجاد آرامش بیشتر از دارو آرام بخش تزریقی نیز استفاده کند .

بیهوشی عمومی : بیهوشی عمومی نقطه مقابل بی حسی موضعی می باشد ؛ زیرا در طی آن بیمار به خواب عمیقی فرو رفته و به هیچ عنوان قادر به مشاهده فرایند جراحی بینی نخواهد بود . تنها موضوع ترسناک برای بیماران این است برخی از افراد فکر می کنند بعد از تزریق این دارو دیگر به هوش نخواهند آمد . باید بدانید که امکان به وجود آمدن این مشکل بسیار نادر می باشد ؛ زیرا در حین انجام عمل ، متخصص بیهوشی در حال چک کردن فرایند تنفسی و علائم حیاتی شماست که ریسک ایجاد این خطر به صفر می رساند .

بهترین کاندید برای انجام جراحی زیبایی بینی در اصفهان 

همانطور که اطلاع از رنج سنی مناسب برای انجام جراحی بینی مهم است ، شناخت بهترین کاندیدا یزا انجام این متد زیبایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است . روند فوق جهت درمان و زیبایی عمدتا مورد استفاده قرار می گیرد . با این وجود عمده درصد متقاضیان این عمل زیبایی جهت بهبود ظاهر بینی خود کاندید می شوند.

بیشتر افرادی که ایراداتی در ظاهر بینی خود دارند ؛ اعم از کج بودن ، افتادگی نوک بینی ، پره های بزرگ بینی ، وجود قوس بر روی تیغه دماغ و به خصوص سایز بزرگ بینی از جمله مواردی هستند که فرد را به بهترین کاندید جراحی بینی در اصفهان تبدیل می کند ؛ اما این پروسه در راستای درمانی نیز متقاضیان خود را در بر می گیرد ، آنان که اختلال در تنفس دارند ، مشکلاتی در آناتومی بینی به صورت مادر زادی و غیره.

نا گفته نماند که درصد بسیاری از اشخاص که به علت درمان عمل بینی را انتخاب می کنند گاها درخواست انجام عمل زیبایی را نیز دارند که با توجه به صلاح دید دکتر متخصص ، این امکان برای وی فراهم شده و هم ایراد داخلی برطرف می شود و هم اینکه ظاهر آن بهبود می یابد . کسانی که به بیماری خاصی ابتلا ندارند و از لحاظ جسمی و روحی سلامت هستند باید به این نکته توجه داشته باشند که هرچند توقع بیمار از نتیجه جراحی معقولانه باشد میزان رضایت مندی فرد از پروسه بیشتر است.

 

جراحی بینی -دکتر کلکو

 

جراحی بینی در اصفهان برای چه کسانی مناسب نمی باشد؟

در صورت جستجو در گوگل مطالب بسیار زیادی در رابطه با کاندیداهای عمل بینی به دست می آورید ، ما در ادامه در رابطه با افرادی صحبت می کنیم که کاندیدای مناسبی برای عمل نبوده یا نیاز به فکر کردن بیشتری در این زمینه دارند.

افراد مبتلا به اختلال بد شکل پنداری

این اختلال یک نوع اختلال روانپزشکی است که فرد با وجود بی نقص بودن ، از بدن خود و اعضای آن ایراد می گیرد که انواع مختلفی نیز دارد . این گونه افراد نباید پیش از معالجه توسط روانپزشک ، برای انجام جراحی زیبایی بینی یا انواع دیگرآن اقدام نمایند.

هدف از عمل بینی

 • بهبود ظاهر بینی که بیشترین درخواست افراد زیبا جو می باشد.
 • بهبود ایرادات عملکردی
 • کاهش سایز بینی یا پره های آن
 • فرم دهی متناسب با دیگر اجزا صورت

جراحی بینی-دکتر کلکو

بیماران وسواسی

اشخاصی که به اختلال وسواسی-اجباری مبتلا هستند ، به خصوص کسانی که مدام خود را با دیگران مقایسه کرده و در چک کردن تقارن صورت خود وسواس دارند.

افراد افسرده

آن دسته از افراد مبتلا به افسردگی که دچار این باور اشتباه هستند که با انجام جراحی بینی از شر افسردگی رها خواهند شد. در برخی موارد استرس های شایع این جراحی ممکن است موجب تشدید مشکلات این افراد نیز شود.

 

جراحی بینی-دکتر کلکو

افراد بی انگیزه

این افراد خود دلیل و انگیزه ای برای انجام جراحی بینی نداشته و صرفاً برای جلب نظر شوهر، نامزد یا افراد دیگر خواستار عمل دماغ هستند . این افراد باید از خود بپرسند که اگر نامزدم خدایی ناکرده من را ترک کرد و در صورت نامزدی مجدد ، نامزد فعلی از فرم بینی ام خوشش نیامد چه ؟!  واضح است که جراحی زیبایی بینی با هدف جلب نظر دیگران کاملاً اشتباه است.

افراد کمال گرا و ایده آلیست

این افراد قادر به تحمل وجود جزئی ترین نقصی نبوده و دست خودشان نیست . همانطور که می دانید انجام عمل زیبایی موجب بهبود نسبی آن می شود نه ایجاد یک بینی بی نقص مطلق. ممکن است با وجود اینکه نتیجه جراحی بسیار عالی بوده و تاثیر زیادی بر زیبایی بیشتر فرد گذاشته باشد ، به دلیل داشتن یک ایراد بسیار ناچیز و جزئی موجب شود که فرد تمام نکات مثبت جراحی بینی را نادیده بگیرد و بچسبد به آن یک ایراد کوچک و هر روز جلوی آینه مراسم عزاداری برپا نماید.

جراحی بینی- دکتر کلکو

 

افرادی که خواستار شبیه سازی هستند

بعضی از افراد دارای این تصور اشتباه هستند که این عمل شبیه به خیاطی یا مجسمه سازی است که یک مدل درخواستی به جراح داده و عیناً آن را تحویل بگیرند . این عزیزان باید توجه داشته باشند که جراحی بینی خمیربازی نیست و پزشک با عضو بسیار حساسی سر و کار دارد که در هر فرد ویژگی های متفاوتی داشته و با توجه به این ویژگی ها فرم دهی می شود.

بیماران بلاتکلیف

اینگونه از مراجعان هیچ ایده ای از انجام جراحی بینی نداشته و خودشان نیز نمی دانند که ایرادشان چیست و از دکتر چه می خواهند . بیمار باید از توقعات خود آگاهی کامل داشته و بتواند خواسته ها و نگرانی هایش را با جراح مطرح کند.

بیمارانی با روحیه پلنگ شدن

این دسته از بیماران خواسته های غیرمعقولی از عمل بینی دارند و برای جلب توجه در فضاهای مجازی و انگیزه های غیرمنطقی دیگر می خواهند نوک دماغ خود را تا حد ممکن بالا برده و آن را بسیار کوچک کنند.

 

جراحی بینی- دکتر کلکو

 

نکات موثر در رضایت بخش بودن نتیجه جراحی بینی در اصفهان

در ذیل به نکاتی که در حاصل شدن بهترین نتایج از جراحی زیبایی بینی موثر هستند اشاره شده است:

مستحکم بودن استخوان های بینی :

هرچه غضروف و استخوان های بینی استحکام بیشتری داشته باشد می توان تغییرات بیشتری را بر روی آن اعمال کرد و ایرادات آن را به بهترین نحو برطرف نمود وبه فرم دلخواه بیمار شکل داد در غیر این صورت بینی تاب و تحمل تغییرات زیاد را نداشته و جراح برای رفع عیوب آن باید بیشتر تمرکز خود را در تقویت بافت های ضعیف نموده و عیوب آن را با دقت بسیار زیادی رفع کند به نحوی که ساختار دماغ ضعیف تر از وضعیت فعلی اش نگردد . این همان کاری است که جراحان در جراحی بینی گوشتی می نمایند.

آن ها برای عمل کردن بینی گوشتی بافت های چربی را حذف کرده ، استخوان ها را با دقت زیاد صیقل داده، غضروف برخی مناطق را تقلیل داده ، آن را به نواحی مورد نیاز پیوند زده و در صورت لزوم از گرافت گذاری نیز استفاده می نمایند.

نازک بودن پوست بینی :

نازک بودن پوست و کم بودن بافت چربی زیرپوستی ، کار جراحان را تا حد بسیار زیادی راحت کرده و موجب می شود تا تغییرات ایجاد شده بعد از جراحی بینی در ساختمان دماغ به خوبی قابل نمایش باشند.

 

 

کم بودن میزان ایرادات بینی :

در برخی افراد مشکلات ظاهری و ایرادات دماغ به قدری زیاد است که همه این ایرادات در یک جلسه قابل رفع نبوده و بیمار در صورت تمایل برای برطرف شدن کامل آن ها باید جراحی دیگری تحت عنوان عمل بینی ثانویه را نیز انجام دهد.

رعایت اقداماتی قبل و بعد از جراحی بینی

رعایت و انجام این دستورالعمل ها موجب می شود تا بیمار حین جراحی و بعد از آن دچار عوارض خاصی نشده ، دوران نقاهتش به بهترین نحو ممکن سپری شده و در نتیجه بهترین نتایج از جراحی برای او حاصل شود . در ذیل به تفصیل در رابطه با این نکات مراقبتی شرح داده شده است.

ویژگی های جراح بینی خوب

جراح بینی اصفهان باید شرایط زیر را دارا باشد:

 1. به منظور داشتن یک جراحی بینی موفق می بایست، در انتخاب دکتر خوب عمل بینی خود دقت بسیار زیادی نمایید.
 2. یک پزشک خوب ، سلامت فرد را در اولویت قرار داده و در صورتی که بیمار از نظر روحی یا جسمی درشرایط مساعدی قرار نداشته باشد از انجام عمل او خودداری می نماید.
 3. از سوابق موفقیت آمیزی در زمینه عمل بینی برخوردار می باشد.
 4. از اصول ریاضی و زیبایی شناسی آگاهی کامل داشته باشد.
 5. با صبر و حوصله وقت لازم را جهت مشاوره با بیمار صرف کرده و از انتظارات او از جراحی زیبایی بینی جویا می گردد.
 6. در صورتی که بیمار انتظارات غیرمنطقی از جراحی زیبایی داشته باشد سعی کند او را متقاعد و منصرف نماید.

نحوه انتخاب جراح بینی در اصفهان 

 1. در مورد بهترین جراح بینی اصفهان از دوستان خود سوال کرده و در گوگل جستجو کنید.
 2. یک لیست از پزشکان بینی خوب تهیه کرده و نمونه کارشان را درسایت یا صفحه اینستاگرامشان مشاهده کنید.
 3. یکی از راه های موثر برای انتخاب بهترین پزشک جراح ، صحبت با بیماران قبلی آن ها می باشد، به همین منظور به مطب پزشکان رفته و در مورد میزان رضایت بیماران از آن ها سوال نمایید.

 

جراحی بینی-دکتر کلکو

 

اقدامات قبل از جراحی بینی 

توجه به اقدامات قبل از جراحی بینی لازم است که فرد متقاضی باید به آن ها توجه کند تا دوره بهبودی بهتری داشته باشد. نکاتی که باید قبل از عمل بینی  رعایت شود عبارتند از :

 1. دو هفته قبل از عمل جراحی بینی  نباید از آسپرین استفاده کنید.
 2. حداقل ۲ هفته قبل از عمل از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی اجتناب کنید چرا که نیکوتین موجب تنگ شدن رگهای خونی می شود و همچنین موجب اختلال گردش خون خواهد شد.
 3. 8 ساعت قبل از عمل ، از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 4. شب قبل از عمل بینی دوش بگیرید.
 5. اگر لاک ناخن دارید آن را پاک کنید.
 6. حتما راه های رسیدن به محل کلینیک و یا بیمارستانی که قرار است بروید را بررسی کنید تا در روز عمل استرس نداشته باشید.
 7. در روز عمل هیچگونه زیورآلاتی نباید همراه شما باشد.
 8. از خوردن و آشامیدن در روز عمل جدا خودداری کنید.
 9. آزمایش و مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید.

 

جراحی بینی-دکتر کلکو

 

جراحی بینی در بارداری :

سوالی که برای بسیاری از بانوان پیش می آید این است که آیا می توان در این دوران عمل بینی انجام داد ؟ در بارداری تمامی هورمن های بدن بهم ریخته شده و بدن دچار تورم می شود. این ورم حاصله از حاملگی می تواند یک محرک برای انتخاب رینوپلاستی باشد که افراد را به فکر تغییر فرم بینی می اندازد. اما بهتر است که این پروسه در مدت بارداری انجام نشود. زیرا استفاده از مواد بیهوشی برای سلامت مادر و جنین می تواند مضر باشد. در نتیجه بهتر است که این تغییر اساسی و مهم را به بعد موکول کنید. در بارداری به دلیل تغییرات هورمنی ممکن است که بانوان بعد از زایمان از کار خود پشیمان نیز بشوند.

در نتیجه بهترین زمان برای مادر جهت انجام جراحی زیبایی بینی حدود یک سال و نیم الی دو سال بعد از زایمان می باشد که فرزندخود را نیز از شیر گرفته است و بدن دیگر دستخوش تغییر نمی شود . به خاطر داشته باشید که اگر قصد انجام جراحی بینی را دارید بهتر است که تا بهبودی کامل باردار نشوید . زیرا تورم حین بارداری ممکن است که فرم جدید بینی را تحت تاثیر قرار دهد. در کل بهتر است که تحت نظر و صلاحدید پزشک عمل بینی را انجام دهید که متوجه شوید آیا این پروسه برای شما مناسب است یا خیر؟!

مراقبت های بعد از جراحی بینی 

در این بخش می خواهیم به اصلی ترین نکاتی که بیمار باید در مراقبت های بعد از جراحی بینی آن ها را در اولویت کار خود قرار دهد با یکدیگر بررسی می کنیم :

 • ۲۴ ساعت اول بعد از عمل سخت ترین زمان برای ریکاوری فرد است. در این مدت هنوز اثر داروهای بیهوشی از بین نرفته است.
 • بهترین زمان برای حمام کردن بعد از عمل را حتما از جراح بینی خود سوال کنید.
 • حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد برای کاهش کبودی و تورم استفاده کنید.
 • تا ۲۴ ساعت از مایعات و غذاهای میکس شده و نرم استفاده کنید. از خوردن غذاها و میوه هایی که نیاز به جویدن داشته باشد بپرهیزید.
 • با دهان باز عطسه تا به دماغ فشاری وارد نشود.
 • از فین کردن و فشار به بینی بپرهیزید.
 • از خندیدن و حرف زدن زیاد در هفته های اول خودداری نمایید.
 • از خوراکی هایی که برای کاهش تورم صورت مفید است غافل نشوید. مانند آب آناناس، آلوئه ورا و کرفس
 • هنگام استراحت و خواب برای کاهش تورم چند بالش زیر سر خود بگذارید.
 • تا دو ماه نباید از عینک طبی یا آفتابی استفاده شود. میتوانید لنز را جایگزین کنید.
 • تا چند هفته اول از پایین انداختن سر و بلند کردن اجسام سنگین، همچنین فعالیت های شدید ورزشی خودداری کنید.
 • کاهش تورم و چسبیدن پوست بر اسکلت زمانبر خواهد بود بنابراین تورم در دوطرف بینی شما قطعا متفاوت خواهد بود، حتی اگر دو طرف آن یکسان عمل شده باشد.
 • چسب زدن برای کاهش تورم و چسبیدن پوست به اسکلت است پس در نحوه چسب زدن بینی دقت شود.
 • در روزها و ماه های اول بعد از جراحی بینی فرم دماغ شما کاملا مشخص نمی باشد پس تا یکسال صبر کنید.

 

جراحی بینی-دکتر کلکو

 

نکاتی درباره جراحی بینی در اصفهان

عمل زیبایی بینی با لیزر در حال حاضر انجام نمی شود ؛ زیرا لیزر قادر نیست تمام اجزای سازنده بینی را به طور همزمان کنترل کند.بارزترین تفاوت عمل دماغ های استخوانی با دماغ های گوشتی دوران نقاهت است ، بینی گوشتی برای نشان دادن نتیجه و از بین رفتن تورم نیاز به زمان بیشتری دارد.

سن مناسب برای جراحی بینی

خانم ها برای انجام این نوع عمل باید حداقل 16 سال و آقایان حداقل 17 سال داشته باشند . به دلیل اینکه رشد استخوان ها و غضروف های بینی شان کامل شده و به بلوغ کامل فکری رسیده باشند . توصیه ما به افرادی که دارای دماغ گوشتی هستند این است که دیرتر از زمان ذکر شده برای جراحی بینی اقدام کنند، زیرا تغییرات بینی های گوشتی بعد از این سنین نیز ادامه دارد.

 

جراحی بینی-دکتر کلکو

 

عوارض جراحی بینی 

 • با اینکه امکان بروز عارضه بعد ازعمل بینی همچون سایر روش های جراحی وجود دارد اما باید گفت که عوارض ناشی از آن به مراتب کمتر هستند.
 • برخی از این عوارض عمومی بوده و همه افراد بعد از جراحی به آن ها دچار خواهند شد اما برخی دیگر فقط در شرایط خاصی همچون عدم انتخاب دکتر مجرب یا عدم رعایت مراقبت های لازم در فرد ایجاد می شوند.
 • بسیاری از نارضایتی های بعد از عمل به دلیل عدم رضایت بیمار از تغییرات ایجاد شده ومشکلات ظاهری می باشد. اگر جراح تجربه کافی در زمینه عمل بینی را داشته و به خوبی با آناتومی دماغ آشنا باشد احتمال بروز این نارضایتی ها به حداقل خواهد رسید ، البته باید گفت در برخی موارد نارضایتی بیماران به دلیل توقعات نامعقولی است که آن ها دارند و این به بهترین جراح بینی اصفهان و میزان مهارت او ارتباطی ندارد.

عوارض عمومی جراحی بینی

این عوارض به طور معمول در تمامی افراد متقاضی برای انجام این پروسیجر آشکار خواهد شد که البته شدت آن ها در همه یکسان نبوده و به فاکتورهایی همچون شرایط فرد ، مهارت پزشک و میزان توجه بیمار به دستورالعمل های توصیه شده توسط پزشک و رعایت آن ها بستگی دارد.

 

جراحی بینی-دکتر کلکو

 

درد

به دلیل اقداماتی که به منظور اصلاح بافت استخوانی و غضروفی در جراحی بینی صورت می گیرد ممکن است فرد مقداری درد داشته باشد که با مصرف مسکن قابل تسکین می باشد.

ورم

بعد از عمل بینی در نواحی از بینی و اطراف چشم ، مقداری تورم بروز خواهد کرد که میزان آن در روزهای ابتدایی زیاد بوده و پس از گذشت 2 هفته به مقدار قابل توجهی فروکش خواهد کرد . باید گفت که تورم بعد از عمل زیبایی بینی های استخوانی کمتر از عمل بینی های گوشتی بوده و معمولاً مدت زمان کمتری نیز برای فروکش کردن نیاز دارد.

کبود

بروز کبودی در اطراف چشم ها کاملاً طبیعی بوده و فرد با مصرف آب، میوه های تازه و داشتن رژیم غذایی مناسب می تواند موجب سریع تر برطرف شدن آن شود.

گرفتگی بینی

افراد معمولاً بعد از عمل در دماغ خود احساس گرفتگی دارند که نباید برای رفع آن تلاش کنند ؛ زیرا امکان آسیب به آن وجود دارد. یکی از مواردی که در رفع این احساس در افراد موثر است استفاده از سرم و شست و شوی داخل دماغ تحت نظر پزشک می باشد.

عوارض خاص بعد از جراحی بینی

سینوزیت، عفونت، خونریزی، مشکلات ظاهری و واکنش به داروهای بیهوشی از جمله عوارضی هستند که بروز آن ها عمومی نبوده و خیلی نادر می باشند.

 

 

 

جراحی بینی ترمیمی

 1. افراد برای انجام رینوپلاستی هزینه تقریباً زیادی صرف کرده و علاوه بر آن مقداری از وقت خود را صرف انجام مشاوره های قبل از عمل و دوران بهبود بعد از آن می کنند ؛ بنابراین لازم است در انتخاب پزشک بینی خود دقت بسیاری کنند تا نتیجه به دست آمده از عمل بینی مورد رضایت آن ها بوده و نیازی به انجام پروسه ترمیمی که وقت و هزینه مجددی را از فرد می گیرد، نباشد.
 2. البته باید خاطر نشان شویم که عدم مهارت و تجربه پزشک فقط یکی از دلایل موفقیت آمیز نبودن فرآیند است، در برخی از موارد عدم رعایت مراقبت هایی که فرد ملزم به رعایت آن هاست نیز منجر به شکست عمل می شود.
 3. در برخی از موارد نیز ایرادات موجود در دماغ تا حدی زیاد است که جراح بینی هرقدر که ماهر باشد نمی تواند این ایرادات را در یک مرحله برطرف کند، در چنین حالتی نیاز به جراحی بینی ترمیمی خواهد بود.

جراحی بینی-دکتر کلکو

 

نکاتی در رابطه با عمل بینی ترمیمی

 • افراد باید این نکته را در نظر بگیرند که با هربار انجام عمل ، پیچیدگی عمل زیبایی بیشتر می شود.
 • افراد باید از عمل ثانویه انتظارات واقع بینانه داشته باشند، بدیهی است که پزشک امکان مانور زیادی در ترمیم یک دماغ فانتزی که طی عمل اولیه به شدت کوچک و سربالا شده است را نخواهد داشت.
 • در برخی از موارد ساختمان بینی به حدی ضعیف می شود که تحمل جراحی ترمیمی بینی را نخواهد داشت، در چنین حالتی افراد می بایست از جراحی صرف نظر کرده یا برای انجام آن چندین سال صبر کنند.
 • برای انجام عمل ترمیمی لازم است که هیچ زخمی درون بینی وجود نداشته یا میزان زخم های درون آن در حداقل خود باشد.
 • اگر خواهان بهترین نتیجه از جراحی ترمیمی هستید، باید برای انجام آن حداقل یک سال صبر کنید.
 • به دلیل پیچیده و سخت بودن عمل ثانویه بینی ، هزینه آن از جراحی زیبایی بینی اولیه بیشتر خواهد بود.
 • افرادی که دماغ آن ها گوشتی است باید بیشتر از یک سال صبر کنند.

جراحی بینی-دکتر کلکو

تفاوت جراحی بینی کاهشی و افزایشی در چیست ؟

جراحی با تکنیک افزایشی

در بعضی از متقاضیان عمل بینی در اصفهان  ، جراح برای ایجاد تغییرات چشمگیر و زیبا می بایست به ساختار طبیعی بینی بافت اضافه کند تا سبب تقویت آن شود . این فرایند جراحی به شیوه افزایشی نامیده می شود . طی این پروسیجر، اکثرا بافت های پیوندی که از جنس غضروف محکم می باشد ، از قسمت هایی از بدن مانند مثل گوش یا دنده های بیمار برداشته می شوند. معمولا اشخاصی دارای بینی های گوشتی و بدون برجستگی خاص ، تحت این نوع جراحی قرار می گیرند.

جراحی با تکنیک کاهشی

این فرایند درست نقطه مقابل رینوپلاستی افزایشی است. در مواقعی که بینی ها شامل ایرادهای برجسته به اصلاح دماغ ها عقابی شکل می باشند یا بینی هایی که اندازه و ضخامت شان نسبت به صورت بسیار بزرگ است ، با ایجاد برش و سپس برداشتن بافت های اضافی جراحی بینی کاهشی صورت می گیرد.

نحوه خوابیدن پس از جراحی بینی  چگونه است؟

انتخاب موقعیت مناسب برای خوابیدن پس از عمل بینی بسیار مهم می باشد زیرا دارای ریزه ‌کاری‌ و نکاتی است که رعایت آنها ضرورت بسیاری دارد . در صورتی که نحوه خوابیدن پس از رینوپلاستی به طور صحیح انجام شود، هم بی خوابی پس از این پروسیجر را برطرف می کند و هم روند غضروف‌ها را با کیفیت بالاتری ترمیم کرده و شکل می دهد. متقاضیان به جهت جلوگیری از فشار وارده به بینی ، تا مدتی بهتر است به طور طاق باز بخوابند. در این صورت می توانند دو بالش زیر سر خود قرار دهند سپس سر بالاتر از بدن قرار گرفته که می تواند تاثیر به سزایی در کاهش کبودی ها و تورم ناشی از جراحی بگذارد. از این رو در صورت بروز علائم زیر سریعا پزشک معالج خود مراجعه کنید یا موضوع را به ایشان در میان بگذارید . این علائم عبارتند از:

 • تنگی نفس
 • احساس درد و خونریزی شدید در بینی
 • ضربان قلب بالا و غیره

رینوپلاستی در اصفهان برای چه افرادی خطرناک است؟

بیشتر مردم با این واهمه که عمل بینی ترسناک است و ممکن است برای فرد مراجعه کننده خطرناک باشد؛ از آن پشیمان می شوند . اما باید بدانید که این پروسه با استفاده از روش های بیهوشی و بی حسی عمومی می توان روند پیش رو را به خوبی پشت سر گذاشت . با به کار گیری بیهوشی عمومی فرد بیمار دیگر در اتاق عمل درد و ناراحتی را متوجه نخواهد شد در نتیجه پروسیجرخطرناک نبوده ؛ بلکه ایمن و کم تهاجم می باشد و با خیال راحت می توانید بینی زیبا را با جراحی زیبایی بینی تجربه کنید . البته مواردی نیز هستند که جراحی باید برای ان ها با احتیاط بیشتری انجام شود که شامل :

 • آن دسته از افراد که دخانیات و الکل را مصرف می کنند
  نیکوتین و الکل موجود در خون می تواند برخی عوارض بعد از جراحی بینی را افزایش دهد. وضعیتی مانند خونریزی از سری حالت هایی است که رخ دادن آن می تواند برای فرم جدید بینی می تواند مضر باشد.
 • بیماران دیابتی 
  این عزیزان متقاضیان مناسبی برای جراحی کردن بینی نمی باشند. به این دلیل که بسیاری از آنان دچار مشکلات قلبی و کلیوی هستند و روند بهبود زخم در آن ها با کندی پیش می رود.
 • افراد با مشکلات قلبی و عروقی 
  عمل بینی با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می گیرد و این حالت برای بیماران قلبی خطرناک به شمار می آید. در نتیجه بهتر است که این اشخاص از این مزیت بهره مند نشوند و یا اینکه با آگاهی پزشک این روند را انتخاب کنند.
 • اشخاص مبتلا به کم خونی
  به طور طبیعی خونریزی در زمان اعمال تغییرات در اتاق عمل کاملا عادی است. اما کسانی که به کم خونی دچار هستند رینوپلاستی می تواند خطرناک باشد.

بررسی نحوه شستشو بینی بعد از انجام رینوپلاستی

شاید با اهمیت بهداشت و شستشو بعد از رینوپلاستی آشنا نباشید ؛ اما این موضوع از چنان اهمیتی برخوردار است که با جلوگیری از گرفتگی بینی ، بوی بد دهان ، عفونت و تنفس آسان فرد را با معجزه خود آشنا می سازد ؛ اما شستشو این عضو حساس چگونه است ؟ پزشک پس از خارج کردن تامپون و گچ بینی ، قطره ای را به منظور جلوگیری از کیپ شدن بینی تجویز می کند و فرد موظف است که تا سه هفته پس از پروسیجر از آن استفاده کند . علاوه بر این توصیه جراح این است که به وسیله گوش پاک کنی که حاوی سرم نمکی به نام نرمال سالین است ، داخل حفره های بینی را بدون آسیب به جدار داخلی آن تمیز کنید . در ادامه مراحل نحوه تمیز کردن بینی را بر می شماریم :

 • ابتدا سرنگ پلمپ شده ای را از داروخانه تهیه کنید .
 • پس از آن باید مقداری از محلول سدیم کلراید که همان محلول 0.9 درصد نمک در آب است را با سرنگ بکشید .
 • حال فرد باید اندکی سر خود را پایین و به سمت جلو بیاورد .
 • زمان آن رسیده که سرنگ حاوی محلول نرمال سالین را آرام آرام فشار داده تا محلول وارد سوراخ های بینی شود.
 • در این زمان فرد با داشتن حالت فین کردن ، باید هوای بینی را به سمت بیرون هدایت کند.
 • انجام این پروسه برای هر دو حفره الزامی است و در صورتی که در طی اینکار لخته های خون مشاهده کردید نگران نشوید .
 • در پایان به منظور جلوگیری از پوسته پوسته شدن ، جای بخیه ها و لبه حفره بینی را به وسیله پماد پزشک مرطوب کنید.
 • مراحل گفته شده باید هر 6 ساعت یکبار تا دو ماه به طور مداوم انجام شود تا تاثیر گذار واقع شوند.

بررسی اهمیت ماساژ بعد از انجام جراحی بینی 

بیمار بعد از انجام رینوپلاستی ، نیم بیشتری از مسیر این پروسه زیبایی را طی کرده و به بخش دوم ماجرا که شامل مراقبت های بعد از جراحی و ماساژ بینی مربوط است وارد می شود . قسمت عمده ای از اهمیت ماساژ بعد از جراحی ، کاهش تورم بینی است . در حقیقت 10 روز اول بعد از پروسیجر ، دوران اوج تورم بینی است ؛ زیرا شکستگی در استخوان آن باعث ایجاد مایع بینابینی میان پوست و استخوان بینی شده است ، که در این زمان جراح با ایجاد فشار ملایم ، منجر به هدایت مایع بینابینی به دیگر نواحی صورت می شود . اینکار افزایش جریان خون ، کاهش تورم و فرم دهی آن را دو چندان می کند . از دیگر مزیت های ماساژ می توانیم به :

 • کاهش تورم در نوک بینی
 • کاهش بافت اسکار بعد از عمل
 • تسریع دوران نقاهت
 • منعطف کردن پوست جهت انجام جراحی ترمیمی

علاوه بر این باید در انجام ماساژ بینی دقت عمل لازم را داشته باشید و اینکار را با احتیاط انجام دهید . رعایت نکات زیر می تواند برای شما مفید باشد :

 1. از انجام فشار بیش از حد خودداری کرده ؛ زیرا اینکار منجر به جابجایی استخوان بینی و ایجاد مشکلات ساختاری در آن می گردد .
 2. در هنگام انجام ماساژ نباید درد یا ناراحتی زیادی حس کنید و در صورت ایجاد این علائم پزشک خود را در جریان قرار دهید .
 3. برای انجام ماساژ بینی آموزش ها و توصیه های پزشک را جدی گرفته و ایجاد فشار به نوک بینی تا زمان گرفتن مجوز از پزشک خودداری کنید .
 4. در رابطه با زمان دقیق شروع ماساژ از پزشک خود سوال پرسیده زیرا مکن است بینی هنوز در ساختار جدید خود تثبیت نشده باشند .

تاثیر ورزش بعد از جراحی بینی

بر خلاف تصور متقاضیان جراحی بینی ، که این پروسه زیبایی را به شدت دردناک با دوره نقاهت طولانی مدتی تلقی می کنند ، باید اظهار کنیم که دوره ریکاوری این جراحی در مدت زمان کوتاهی طی شده و حتی در مواردی فرد بعد از گذشت یک هفته از عمل ، آنقدر احساس خوبی دارد که فعالیت های پر تحرک نظیر ورزش کردن برای او راحت به نظر می رسد . نکته حائز اهمیت در این میان این است که اگر می خواهید حال خوبتان دائمی باشد ، بهتر است ورزش را با ریتم ملایمی از سر بگیرید ؛ زیرا ورزش های هوازی می توانند با بالا بردن جریان خون ، خونریزی و تورم را در بینی بیشتر کنند . شما باید بدانید که تنها نحوه صحیح ورزش کردن خاصیت درمانی و ترمیم کننده زخم ها را بر عهده دارد و انجام فعالیت های پر تحرک ، تا زمان گرفتن مجوز پزشک برای شما ممنوع است . توصیه جراح بینی به دوستداران ورزش این است که فعالیت های بدنی را ابتدا با پیاده روی ملایم آغاز کنند و روز به روز مدت زمان پیاده روی را بیشتر کنند . به عنوان مثال بیمار می تواند بعد از گذشت 48 ساعت از جراحی به مدت 5 دقیقه آرام در منزل قدم بزند . پیاده روی مزیت های منحصر به فرد خود را دارد که در ادامه برخی از آن ها را با یکدیگر بر می شماریم :

 • کاهش تورم های ایجاد شده در بینی فرد
 • تنظیم و کنترل کردن جریان خون
 • کمک به بدن جهت ترمیم و التیام زخم های ایجاد شده

رعایت نکات زیر می تواند در انجام ورزش به کمک تان بیاید :

 مراقبت در روزهای اولیه پس از عمل :

اجتناب از فعالیت‌ های ورزشی سنگین در روزهای اولیه پس از جراحی ، می‌ تواند خطراتی مانند خونریزی به دلیل ایجاد فشار بر بینی با ساختار جدید را افزایش دهد.
 

بازگشت به فعالیت ‌های ورزشی پس از چند هفته :

 پس از گذشت حدود 2-3 هفته از جراحی ، می‌ توانید به آرامی به فعالیت‌ های ورزشی باز گردید ، اما از انجام فعالیت هایی که نیاز به فشار زیاد بر روی بینی دارند مانند ورزش ‌های تماسی (مانند فوتبال یا بسکتبال) خودداری کنید.

رعایت نکات ایمنی :

در طول فعالیت ‌های ورزشی ، از ضربه به بینی با استفاده از ابزار های حفاظتی مانند ماسک ورزشی محافظت کنید تا از آسیب به بینی جلوگیری شود.
 

اهمیت به صدای بدن :

اگر هر گونه درد ، تورم ، درد های نقطه ‌ای یا خونریزی حین یا بعد از ورزش تجربه کنید ، فوراً ورزش خود را متوقف کنید و به پزشک خود اطلاع دهید.
 

توجه به توصیه های پزشکی :

 همواره به توصیه‌ ها و دستورات پزشک خود در مورد بازگشت به فعالیت ‌های ورزشی پس از انجام این پروسه زیبایی توجه کنید.

همیشه بهتر است با پزشک خود در مورد زمان مناسب برای بازگشت به فعالیت ‌های ورزشی مشورت کنید و نکات خاص مراقبت های بعد از جراحی بینی را که به شرایط شما منطبق است، دریافت کنید.

سیگار و قلیان عاملی پر خطر برای جراحی بینی

متاسفانه امروزه افراد زیادی نظیر پیر و جوان ، به استعمال دخانیات مشغول بوده و این موضوع با نگاهی اجمالی به محیط اطراف تان ثابت می شود . در واقع تاثیرات بد سیگار تنها در جراحی های پلاستیک صورت خلاصه نمی شود بلکه عاملی پر خطر برای سلامت بدن به شمار می رود . حال اگر شما یکی از متقاضیان رینوپلاستی هستید و در ترک این عادت روزمره خود برای همیشه مشکل دارید ، توصیه پزشک به شما این است که برای گرفتن نتیجه مطلوب از پروسیجر ، حداقل 4 هفته قبل و بعد از عمل بینی مصرف آن را قطع کنید . اما شاید کنجکاو باشید که عوارض استعمال دخانیات در چه مواردی خلاصه می شود :

کند شدن سرعت ترمیم زخم ها : تاثیر استعمال دخانیات در خون فرد بسیار زیاد است زیرا میزان مونوکسید کربن در خون را افزایش داده و سلول ها اکسیژن لازم را برای بهبودی سریع تر دریافت نمی کنند . کوچک شدن رگ های خونی از دیگر آسیب های کشیدن سیگار است که فرآیند خونرسانی در بدن را مختل می کند .

از بین رفتن زیبایی پوست بینی : از آنجایی که بافت های آسیب دیده بینی به اکسیژن و کسب مواد مغذی زیادی برای ترمیم نیازمند هستند ، استعمال دخانیات ، با کمبود اکسیژن در سلول ها منجر به مرگ بافت های بینی می شود . نتیجه مشخص خواهد بود ؛ زیرا این آسیب ها می تواند پوست صورت یا بینی شما را از بین ببرد .

باقی ماندن جای اسکار : احتمال ایجاد اسکار های بزرگ با کشیدن سیگار ، به دلیل عدم اکسیژن رسانی کافی به زخم ها دو چندان می شود . در حقیقت دود سیگار می تواند منجر به زنده ماندن سلول ها در طول فرآیند بهبودی گردد و تجمع آن ها در اطراف شکاف های ، زخم ها را بزرگ تر می سازد .

ایجاد مشکلات قلبی و افزایش فشار خون : فشار خون بالا منجر به ایجاد خونریزی در حین پروسیجر می شود که سیگار کشیدن نیز این عارضه را تشدید می کند . همچنین استعمال دخانیات باعث ایجاد حمله قلبی در هنگام تزریق دارو بیهوشی می شود که با قطع آن می توانید از ایجاد این عارضه پیشگیری کنید .

هزینه جراحی بینی در اصفهان

جراحی زیبایی بینی قیمت های متفاوتی دارد و تفاوت قیمت ها به دلیل دستمزد جراح ، نوع بینی افراد و مشکل آن است. برای مطلع شدن از قیمت های حدودی می توانید از اینستاگرام پزشک دیدن فرمایید و برای مطلع شدن از قیمت دقیق نیز حضوری به مطب بهترین جراح بینی اصفهان مراجعه نمایید.

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram