14 نوامبر

تزریق ژل و بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس از روش های جوانسازی پوست هستند چرا که با افزایش سن پوست دستخوش تغییراتی می شود و افراد می توانند با تزریق بوتاکس عصب ماهیچه ناحیه مورد نظر را به مدت زمان معینی غیر فعال کنند و با حرکت اجزای صورت چین و چروک کمرنگتر دیده شوند و تزریق ژل را برای پر کردن چین و چروک عمیق پوست و حجیم سازی لب و گونه انجام دهند.

تزریق ژل و بوتاکس به چه صورت است ؟

تزریق ژل

ژل ماده ای پر کننده است که حاوی موادی از قبیل اسید هیالورونیک و کلاژن است که به منظور پر شدن و حجیم سازی و زاویه سازی برخی اجزای بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

تزریق ژل روشی غیر تهاجمی و سریع برای کاهش چین و چروک و خطوط خط خنده و اخم و افزایش حجم انجام می شود.

مزایای تزریق ژل دارا بودن نتایج مثبت و سریع بلافاصله بعد از پایان تزریق و اینکه عدم نیاز به جراحی و داروهای بیهوشی دارد ، داشتن نتایج کاملا طبیعی و نداشتن دوره نقاهت ، دارای تاییدیه ایمنی و سلامت از سازمان غذا و دارو آمریکا و اینکه درصد بالایی از افراد از نتایج حاصله رضایت کامل دارند.

نحوه عملکرد به این صورت است که محل مورد نظر با بی حس کننده بی حس خواهد شد و طی نیم ساعت یا بیشتر با توجه به محل مورد نظر به طول خواهد انجامید.

ژل با استفاده از سرنگ در ناحیه های مورد نظر به بافت زیرین پوست تزریق می گردد و باعث پر شدن چین و چروک زیرین پوست می گردد.

برای مشاهده نتیجه نهایی باید تا فروکش کردن تورم صبر کرد اما می توان نتیجه تزریق ژل را بلافاصله بعد از آن مشاهده نمود و ماندگاری تزریق ژل بسته به نوع آن متغیر می باشد.

تزریق ژل و بوتاکس

تزریق بوتاکس

حرکات صورت توسط عضلاتی که زیر پوست قرار دارند انجام می شود. فعالیت و انقباض بیش از حد این عضلات باعث بوجود آمدن خطوطی در صورت می شود. بوتاکس با از کار انداختن موقت این ماهیچه چین و چروکه ظاهر پوست را کم می کند.

مناسب ترن جائی‌ که بوتاکس تزریق میشود پیشانی است. با تزریق در این منطقه می‌توان خطوط عمیقی که بین دو ابرو ایجاد شده که به آن خط اخم گفته می شود و همچنین خطوط عرضی پیشانی را برطرف کرد.

خطوط ریز کنار چشم هم خیلی‌ خوب به این تزریق جواب می دهند. چنانچه انتخاب بیمار و روش تزریق صحیح باشد نتایج  برای این نقاط بسیار درخشان و راضی‌ کننده خواهد بود.

 دکتر امین کلکو

جراح و متخصص سر و گردن ، گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی – جراحی زیبایی پلک – تزریق ژل و بوتاکس

درباره نویسنده

دکتر امین کلکو
دکتر امین کلکو، متخصص گوش، گلو و بینی، جراح پلاستیک بینی و صورت جراح زیبایی بینی، جراح زیبایی پلک تزریق ژل و بوتاکس

پاسخ

هفت − پنج =

Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram