20 نوامبر

جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته یکی از روش های جراحی بینی است که به منظور دسترسی به ساختمان کلی بینی برشی داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود.

در عمل بینی به روش بسته پوست با ابزار مخصوصی از ساختمان بینی به منظور اعمال تغییرات جدا خواهد شد.

جراحی بینی با دو تکنیک جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته  انجام می شود تفاوت آن ها در برش ایجاد شده داخل یا خارج بینی است که برش ایجاد شده در جراحی بینی باز روی قسمتی به نام کلوملا می باشد.

انتخاب بهترین روش جراحی بینی طبق صلاحدید جراح بینی با توجه به نوع و ساختار بینی و انتظار فرد از جراحی بینی صورت می گیرد.

جراحی بینی بسته

روش های جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی به روش بسته

جراحی بینی بسته اولویت دوم اغلب جراحان بینی است چرا که دید و تسلط جراح بینی روی ساختمان کلی بینی محدود می باشد و جراح بینی ترجیح می دهد روشی را برای جراحی زیبایی بینی انتخاب کند که امکان خطا را به حداقل ممکن خود برساند.

رینوپلاستی بسته مناسب افرادی است که ایرادات بینی چندانی مخصوصا در قسمت نوک بینی ندارند و انتظار تغییرات چشمگیری را روی بینی خود ندارند.

در جراحی بینی به روش بسته جراح بینی به دلیل محدود بودن دید امکان مانور روی ایرادات بینی را ندارد.

در  عمل بینی بسته زمان عمل بینی کوتاه است و روی پوست بینی برشی ایجاد نخواهد شد با این حال همه ترجیح می دهند که برای به حداقل رساندن عوارض جراحی بسته بینی عمل بینی را با تسلط کامل انجام دهند.

یکی از مزیت های جراحی بینی به روش بسته این است که تورم بعد از جراحی بینی کمتر است و ترمیم بینی زودتر بهبود می یابد به این خاطر که پوست به طور کامل از ساختمان اصلی بین جدا نشده است.

نکته اینجاست که برش هایی که در پره های بینی ایجاد می شود، ربطی به انواع روش های جراحی بینی ندارد بلکه در صورت لزوم به منظور کوچک کردن و متقارن سازی سوراخ های بینی ایجاد می شود.

هزینه جراحی بسته بینی

هزینه جراحی بینی به روش بسته و باز هر دو روش با توجه به نوع و ساختار کلی بینی و میزان ایراد ، دستمزد جراح بینی ، هزینه کلینیک و اتاق عمل بعد از اولین جلسه معاینه بازگو خواهد شد.

 دکتر امین کلکو

جراح و متخصص سر و گردن ، گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی – جراحی زیبایی پلک – تزریق ژل و بوتاکس

درباره نویسنده

دکتر امین کلکو
دکتر امین کلکو، متخصص گوش، گلو و بینی، جراح پلاستیک بینی و صورت جراح زیبایی بینی، جراح زیبایی پلک تزریق ژل و بوتاکس

پاسخ

دو × پنج =

Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram