22 نوامبر

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز

جراحی بینی امروزه متقاضیان زیادی دارد و جزء پر طرفدارترین عمل های زیبایی است ، عمل بینی از طریق یکی از دو روش جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته انجام می شود.

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی جراحی است که به منظور تغییر شکل بینی انجام می شود.

جراحی بینی باز یکی از تکنیک ها در جراحی زیبایی بینی می باشد که جراح بینی به منظور دسترسی به ساختمان زیرین پوست بینی برش هایی را ایجاد می نماید.

در جراحی بینی باز برشی دو میلی متری بر روی کلوملا ایجاد می کنند و سپس پوست با استفاده از ابزار مخصوص از ساختار بینی جدا می شود سپس تغییرات را اعمال می کنند و در آخر پوست را بر روی غضروف و استخوان بینی می گذارند.

اوایل از روش جراحی بینی بسته بیشتر استفاده می شد ولی امروزه اکثریت پزشکان ترجیح می دهند از جراحی  بینی باز استفاده کنند البته قابل ذکر است که بعضی از جراحی ها با توجه به نوع و رفع مشکل باید حتما به روش بسته یا حتما به روش باز انجام شوند.

جراحی بینی باز

مزایای جراحی بینی به روش باز

  • برای بینی هایی که مشکلات زیادی دارند به خصوص در قسمت نوک بینی بهتر است.
  • مشکلات مادرزادی بینی در این روش راحت تر برطرف می شود.
  • به دلیل اینکه جراح دید مستقیم دارد، احتمال قرینه نشدن بینی بسیار کم است.
  • جراح برای انجام عمل فضای بیشتری دارد و محدودیتی ندارد .

تفاوت جراحی بینی باز و بسته

در روش جراحی بینی باز ، جراح بینی به قسمت های استخوانی ، بافت نرم و غضروف کاملاً دسترسی مستقیم دارد و با دید مستقیم خود تغییرات و فرمی را که می خواهد، انجام می دهد.

ولی در روش بسته برش ها را داخلی بینی می زنند و پوست بینی جدا نمی شود ، اکثریت جراحان بینی به علت اینکه در روش رینوپلاستی باز ، دید و دسترسی مستقیم به بینی دارند از این روش استفاده می کنند و معتقد هستند در این روش احتمال خطا خیلی کمتر از روش رینوپلاستی بسته است .

هزینه جراحی بینی باز

هزینه جراحی بینی باز، بسته به عواملی از قبیل نوع و ساختمان بینی، تجربه جراح بینی، هزینه کلینیک و بیهوشی در افراد مختلف، متفاوت می باشد .

جراح بینی در جلسه مشاوره بعد از بررسی نوع و ساختمان بینی و با توجه به انتخاب یکی از دو روش جراحی باز یا بسته بینی به فرد اعلام خواهد کرد .

 دکتر امین کلکو

جراح و متخصص سر و گردن ، گوش و حلق و بینی

جراحی زیبایی بینی – جراحی زیبایی پلک – تزریق ژل و بوتاکس

درباره نویسنده

دکتر امین کلکو
دکتر امین کلکو، متخصص گوش، گلو و بینی، جراح پلاستیک بینی و صورت جراح زیبایی بینی، جراح زیبایی پلک تزریق ژل و بوتاکس

پاسخ

پنج × پنج =

Visit Us On TwitterVisit Us On Google PlusVisit Us On Instagram